Případové studie


Mytí šablon, stěrek a přetisků

Přečtěte si naši případovou studii, jak jsme optimalizací mytí šablon znečištěných teplovodivým silikonovým lepidlem zajistili dokonale čisté šablony, které eliminují riziko tiskových chyb. V další studii dokumentujeme, jak jsme se zaměřili na vývoj kapaliny s nízkým obsahem VOC (těkavých organických látek neboli volatile organic compound). Tato kapalina byla vyvinuta s cílem odstranit pájecí pastu z šablon, přetisků a DPS po pájení. Výzvou pro naše vývojové oddělení bylo navrhnout kapalinu tak, aby byla nejen ekologicky šetrná, ale také finančně dostupná. Podívejte se i na příklad, jak jsme se poprali s odstraňováním epoxydového lepidla z pumpprintů. 

Mytí DPS po pájení

V následujících případových studiích se zaměřujeme na prezentaci výsledků a měření při mytí DPS po pájení. Většinou jde o odstranění zbytků tavidel pájecích past. Soustředíme se v nich i na specifické úkoly – např. obtížně čistitelná místa pod komponenty. Otestovali jsme pro vás i nejfunkčnější způsob čištění DPS po pájení. 

Údržbové čištění

Periodické mytí komponent v elektrotechnickém průmyslu zajišťuje bezproblémový chod strojů a eliminuje ekonomické dopady způsobené zmetkovitostí nebo odstávkou stroje. V příkladech z praxe zkoumáme efektivitu mytí pájecích rámečků, masek, filtrů, chladičů a mnoha dalších součástí.  

Mytí zalakovaných částí

Máme bohaté zkušenosti s odstraňovaním vytvrzelých laků z povrchů lakovacích rámečků, různých nosičů PCB nebo ze samotných zalakovaných PCB. V našich případovkách rozebíráme konkrétní výsledky z naší praxe.  

Ruční čištění

Jsme výrobci speciálních sprejů pro manuální mytí částí, které nelze ze zařízení demontovat a je nutné umývat přímo v mycích zařízeních. Tzv. ruční čištění se hojně využívá u pájecích pecí a vln. I u tohoto užití pravidelně testujeme naše produkty a měříme dosažené výsledky. 

Mytí v sítotisku

Pro mytí v sítotisku jsme vyvinuli speciální kapaliny pro tiskařské stroje (na vodní i alkoholové bázi), jejichž složení zdokonalujeme. Testování a zpětná vazba od našich klientů nám pomáhají vyvíjet nová řešení. Přesvědčte se sami v našich případových studiích. 


Zůstaňme v kontaktu