Mytí šablon, stěrek a přetisků

Mytí šablon, stěrek a přetisků
Dokonale čisté šablony (rámové, bezrámové, …) a stěrky jsou jedním ze základních předpokladů celkové kvality SMT výroby. Zejména v dnešní době miniaturizace komponentu je velmi důležité dbát na kvalitu čištění, neboť pouze tak lze předcházet následnému selhání při výrobě. Zajišťujeme jejich profesionální mycí řešení - v odborném jazyce mluvíme o stencil cleaning procedure nebo squeegee cleaning solutions.

Špatně umyté šablony od pájecí pasty (soldering paste), SMD lepidla mají za následek výrobu špatných předtisků, jejíž následná oprava (mytí tzv. misprintů, neboli misprint cleaning solutions) vede ke zvyšování nákladů a prodlužuje celkový proces. Pokud si nejste jisti správně zvolenou technikou mycího procesu, kontaktujte nás a my Vám otestujeme vaše vzorky zdarma a doporučíme jak mycí kapalinu (cleaning fluid), tak mycí stroj (cleaning machine).

Doporučené produkty

InJet® 388 CD

InJet® 388 CD

InJet® 388 CD je základní mycí stroj navržený pro odstraňování pájecích past ze šablon, stěrek a jednostranných misprint, případně může být po konzultaci využit také pro mytí PumpPrintů.

Technický list PDF
InJet® 388 CRD

InJet® 388 CRD

InJet® 388 CRD je vyvinut primárně pro odstraňování pájecích past a SMT lepidel ze šablon, PumpPrintů, stěrek a misprintů.Mycí system může být využit také pro mytí desek po pájení nebo pro kombinaci mytí desek a výše zmíněných mycích procesů. Zožností je použít stroj I pro odstraňování vytvrzelých laků. Veškeré procesy jsou plně automatizované a probíhají v jedné procesní komoře.

Technický list PDF
InJet® 388 CRRD Combo

InJet® 388 CRRD Combo

InJet® 388 CRRD “Combo” je vyvinut primárně pro precizní mytí desek po pájení. Mycí system může být využit také pro vysoce kvalitní odstraňování pájecích past a SMT lepidel ze šablon, PumpPrintů, stěrek a misprint, či těchto zmíněných mycích aplikací spolu s mytím desek po pájení. Možností je použít stroj i pro odstraňování zatvrzelých laků.

Technický list PDF
InJet® 388 TWIN CRD Sausage dog

InJet® 388 TWIN CRD Sausage dog

InJet® 388 TWIN CRD je vyvinut primárně pro mytí desek po pájení. Mycí system může být využit také pro odstraňování pájecích past a SMT lepidel ze šablon, PumpPrintů, stěrek a misprintů. Veškeré procesy jsou plně automatizované a probíhají ve 2 procesních komorách, kdy mytí probíhá v první vstupní komoře, poté je mytý díl automaticky transportován středním transferovým prostorem do 2 procesní komory, kde probíhá oplach a sušení. Tato komora je zároveň komorou výstupní. Obě komory mohou být využity souběžně, což zvyšuje kapacitu stroje a snižuje kros-kontaminaci oproti jednokomorovým zařízením.

Technický list PDF
InJet® 388 TWIN CRRD Sausage dog

InJet® 388 TWIN CRRD Sausage dog

InJet® 388 TWIN CRRD “Sausage Dog” je vyvinut primárně pro vysokokapacitní a precizní mytí desek po pájení. Mycí system může být využit také pro vysokokapacitní odstraňování pájecích past a SMT lepidel ze šablon, PumpPrintů, stěrek a misprintů.Mytí probíhá v první vstupní komoře, poté je mytý díl automaticky transportován do středové průjezdní komoře, kde probíhá první oplachový proces. Poslední třetí a výstupní komora je určena pro finální oplach a proces sušení. Lze souběžně využívat obě komory (vstupní a výstupní), což zvyšuje kapacitu stroje a snižuje kros-kontaminaci oproti jednokomorovým zařízením.

Technický list PDF
InJet® 3179 CRD BigBoard

InJet® 3179 CRD BigBoard

InJet® 3179 CRD je navržen k odstraňování pájecích past a SMT adhesives z nestandardních nadrozměrných šablon a to až do velikosti 100 x 1700 x 900 mm, tj. 3.94 x 66.93 x 35.43 in. Velikost procesní komory přináší i možnost vložení a souběžného mytí 2 standardních šablon o rozměrech 29” x 29”.

Technický list PDF
2 PR filtrace

2 PR filtrace

Tato 2PR FILTRACE (druhá fáze oplachovací filtrace) je unikátní filtrační systém oplachové vody vyvinutý v DCT Czech s.r.o. Tento systém pracuje nepřetržitě ve 2 fázích oplachování. V 1. fázi protéká oplachovací voda mechanickým filtrem s tlakem 1 bar a vodivostí 400 uS. Tato fáze dokonale odstraňuje zbytky detergentu z desek plošných spojů nebo šablon. Druhá fáze oplachování umožňuje propláchnutí desky plošných spojů nebo šablon demineralizovanou vodou při tlaku 0,2 baru a vodivosti přibližně 0,5uS. To dává zákazníkovi přesné oplachování během procesu. Kombinace těchto fází zajišťuje dokonalé mytí mycích částí. Filtrační systém je pevně spojen s konstrukcí čisticího stroje.

Technický list PDF
Externí filtrace

Externí filtrace

Velkokapacitní externí filtrace, vyrobená zcela z nerezové oceli, je dalším z řady jedinečných řešení pro filtrování oplachové vody z výroby DCT Czech s.r.o. Systém používá sendvičovou filtraci nepřetržitě připojenou ve třech filtračních nádržích. Jsou propojeny nerezovými rozvody a umístěny na samostatnou konstrukci s válečky, což zajišťuje bezproblémová manipulace a možnost připojení k jakémukoli typu myčky z výroby DCT Czech. Snadná údržba a servis jsou samozřejmostí bez jakékoli demontáže.

Technický list PDF
Decotron® 250

Decotron® 250

Čisticí kapalina na vodní bázi určená pro čistění tiskových šablon, přetisků DPS a stěrek od zbytků pájecí pasty a SMT lepidla. Ready-mix, určený k přímému použití. Účinný pro všechny typy pájecích past a většinu typů SMT lepidel. Určeno pro použití ve všech typech mycích zařízení, především pak pro vysokotlaký postřik.

Technický list PDF
Decotron® 281

Decotron® 281

Čistící kapalina na vodní bázi určená pro čistění tiskových šablon, přetisků DPS a stěrek od zbytků pájecí pasty a SMT lepidla. Ready-mix, určený k přímému použití. Účinný pro všechny typy pájecích past a většinu typů SMT lepidel. Určeno pro použití ve všech typech mycích zařízení, především pak pro vysokotlaký postřik.

Technický list PDF
Decotron® 355S

Decotron® 355S

Čistící kapalina na vodní bázi určená pro čištění tavidlových zbytků po procesu pájení. Ready-mix, určený k přímému použití. Účinný pro všechny typy pájecích past a tavidel. Určeno pro použití ve všech typech mycích zařízení, především pak pro vysokotlaký postřik.

Technický list PDF
Decotron® CP381

Decotron® CP381

Čistící kapalina na vodní bázi určená pro čištění tavidlových zbytků z DPS po procesu pájení. Ready-mix, určený k přímému použití. Účinný pro všechny typy pájecích past a tavidel. Určeno pro použití ve všech typech mycích zařízení, především pak pro vysokotlaký postřik.

Technický list PDF
Proton® 69

Proton® 69

Čisticí kapalina na alkoholové bázi určená pro mytí tiskových šablon, přetisků DPS a stěrek od zbytků pájecí pasty a SMT lepidla. Speciálně vyvinuto pro mytí šablon a pumpprintů od nevytvrzelých SMT lepidel na bázi epoxidu. Účinný také pro mytí pájecích past. Ready-mix k přímému použití. Určený pro použití ve všech typech mycích zařízení, především pak pro vysokotlaký postřik.

Technický list PDF
DI voda

DI voda

DCT Deionizovaná voda určená pro ředění koncentrátů mycích kapalin a jako oplachovací médium.

Technický list PDF
Stencil Cleaner 11

Stencil Cleaner 11

Čisticí kapalina na bázi alkoholu určená pro ruční předčištění a čištění tiskových šablon a stěrek.Ready-mix určený k přímému použití.Určeno pro čištění většiny typů pájecí pasty a SMT lepidel.Doporučuje se pro předčištění šablony před čištěním stroje nebo jako ruční řešení pro čištění šablony.

Technický list PDF
Traceabilita ONLINE

Traceabilita ONLINE

Nejvyšší úroveň možnosti traceability DCT, která splňuje požadavky Průmyslu 4.0, pomocí online připojení čisticího stroje k síti zákazníka prostřednictvím softwaru. Výstupem není soubor, ale přístup k OPC klientovi s daty procesu online čištění. Zákazník může tyto údaje použít pro všechny své další traceability.

Technický list PDF
Traceabilita OFFLINE

Traceabilita OFFLINE

Základní verze traceability, kdy jsou obecná data procesu, jako jsou nastavené časy, teploty, úrovně vodivosti, vodivost a počet cyklů, uložena do souboru CSV na SD kartě dotykové obrazovky čisticího stroje. PLC je připraveno pro připojení čtečky čárových kódů. Zákazník si může vybrat standardní čtečku čárových kódů DCT (P / N 10119A), nebo použít vlastní čtečku čárových kódů, pokud DCT potřebuje nastavit své nastavení (P / N 10119C).

Technický list PDF

Kontaktujte nás